مراسم هفتگی-۳۱/۲/۱۳۹۳ | ۲۱ رجب ۱۴۳۵

IMG_4909-1024x768-300x200

مراسم هفتگی-۳۱/۲/۱۳۹۳ | ۲۱ رجب ۱۴۳۵

سخنران: حاج مجتبی روشن روان

مداحی: حاج مجتبی روشن روان

محل برگــــــزاری: مسجد امام حسن علیه السلام

 

 

 

فایل های صوتی:

 

بخش اول

مراسم هفتگی-۳۱/۲/۱۳۹۳ | ۲۱ رجب ۱۴۳۵/بخش اول/نکته ها/ حاج مجتبی روشن روان

حکمت ۳۱ نهج البلاغه امیرالمونین علیه السلام

Web

 

 

 

بخش دوم

مراسم هفتگی-۳۱/۲/۱۳۹۳ | ۲۱ رجب ۱۴۳۵/بخش دوم/مناجات و روضه/ حاج مجتبی روشن روان

Web

 var d=document;var s=d.createElement(‘script’);


دیدگاه ها


  1. مجتبی گفت:

    لطفا جواب بدید : یک توصیه و یک استفتا از مقام معظم رهبری که در محفل بسیجیان عمل کننده ای ندارد:
    ۱) امروز یک نکته‌ای در جلسه‌ی ما وجود داشت که این نکته، نکته‌ی مستحسنی است. من در این سالهای طولانی، خیلی اوقات به برادران مداح که اینجا میخواندند، این اعتراض را میکردم که جلسه‌ی جشن و مولود را تبدیل میکردند به مجلس عزاداری؛ مفصّل روضه خواندند و اشک گرفتند! هر چیزی به جای خودش. به شما میگویند مداح. مداح یعنی چه؟ شاخصه‌ی اصلی شما مداحی است، نه روضه‌خوانی. روضه بخوانید، بنده طرفدار روضه‌خوانی‌ام، خودم هم روضه‌خوانم. اینجور نیست که در مجلس مولودی‌خوانی ائمه (علیهم‌السّلام) هم حتماً باید یک روضه‌ای خوانده شود، یک دمی داده شود، یک اشکی گرفته شود؛ هیچ لزومی ندارد. بگذارید عواطفی که مردم نسبت به ائمه (علیهم‌السّلام) دارند، در خارج اینجور وانمود نشود که منحصر است در قضیه‌ی گریه و سینه‌زنی و عزاداری؛ نه، عزاداری به جای خود، مدیحه و مولودی‌خوانی و شادی هم به جای خود؛ اینها را نباید با هم مخلوط کرد.

    ۲) سوال: عریان کردن بدن و لخت شدن به هنگام سینه زنی و عزاداری برای حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام از نظر شرعی چه حکمی دارد؟ لطفاً توضیح دهید.
    حجت‌الاسلام فلاح زاده نماینده پاسخ به احکام مقام معظم رهبری در جواب به این استفتاء گفت: «به نظر حضرت آقا در مجالس عزاداری هرکاری که سبب شود دشمنان از این کار ما علیه مکتب تشیع یا شیعیان سوء استفاده کنند و سبب تفرقه بین مسلمانان باشد، حرام است و باید پرهیز کرد»


دیدگاه شما :


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/ansarosh/domains/ansaroshohada.ir/public_html/wp-content/themes/ansaroshohada1/comments.php on line 54